Kiedy są najtańsze bilety lotnicze? Poznaj nasze sposoby na tanie loty

Podróże to Twoja pasja? Lubisz poznawać inne kraje, ale wysokie koszty przejazdów sprawiają, że nie jeździsz na wycieczki tak często, jak byś chciał? Dowiedz się, kiedy są najtańsze bilety lotnicze.
kiedy są najtańsze bilety lotnicze

Wbrew pozorom, zwiedzanie świata nie jest zarezerwowane tylko dla ludzi bogatych. Istnieje sporo sposobów, aby tanio polecieć w wymarzone miejsce i cieszyć się udanym urlopem. Na przykład Teneryfa. Ceny lotów i życia niekiedy potrafią zaskoczyć. Niekiedy linie lotnicze oferują naprawdę tanie bilety – i wcale nie muszą to być podróże z rocznym wyprzedzeniem. Dużą popularnością cieszą się tzw. wyprzedaże last minute. Zastanawiasz się, gdzie szukać najlepszych ofert i kiedy są najtańsze bilety lotnicze? Poznaj nasze wskazówki!

Jak tanio kupować bilety lotnicze? Wykorzystuj wyszukiwarki!

Większość osób planujących podróż za granicę, udaje się do biura podróży lub bezpośrednio wchodzi na stronę internetową przewoźnika, a następnie wybiera najbardziej pasującą datę wylotu. Chociaż rozwiązanie takie jest wygodne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu, to na pewno nie należy do najoszczędniejszych. Jeżeli chcesz kupić bilet w przystępnej cenie, musisz zdobyć się na nieco wysiłku oraz poświęcić trochę wolnego czasu. Do wyszukiwania lotów warto wykorzystać popularne wyszukiwarki internetowe takie jak kayak czy skyscanner. Doskonale radzą sobie one z przesiadkami oraz pomogą ci znaleźć dobre promocje w pobliskich dniach.

Kiedy są najtańsze bilety lotnicze – najtańsze i najdroższe miesiące

Wbrew pozorom, czas zakupu biletu na ma spore znaczenie. Jeżeli chcesz tanio podróżować, musisz unikać wycieczek w szczycie sezonu – na przykład w czasie wakacji, ferii zimowych, długich weekendów czy świąt, ponieważ wtedy bilety są najdroższe. Co więcej, warto pamiętać, że loty w środku tygodnia są tańsze niż te w soboty czy w niedziele. W jakich miesiącach najlepiej szukać tanich lotów? Dobrym czasem, aby kupić tani bilet jest wiosna – od lutego do kwietnia oraz jesień, szczególnie październik i listopad. W tym ostatnim miesiącu dodatkowo znajduje się Black Friday, czyli popularne święto wyprzedażowe, kiedy to tanie linie lotnicze potrafią oferować bardzo atrakcyjne promocje.

Przeczytaj  Jak oszczędzać prąd i wodę w domu: poradnik

Jak szukać promocji?

Zastanawiasz się, kiedy są najtańsze bilety lotnicze? Na stronach przewoźników co jakiś czas pojawiają się aktualne promocje – aby je znaleźć oraz z nich korzystać, należy regularnie zaglądać na strony linii lotniczych lub korzystać z wyszukiwarek lotów. Warto porównywać loty krajowe i zagraniczne na różnych trasach – im więcej przesiadek jesteś w stanie znieść, tym ceny lotów stają się niższe. Zwracaj też uwagę na różne porty lotnicze v nawet te oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od twojego miejsca zamieszkania. Aby więc znaleźć tanie połączenia lotnicze, niezbędna jest elastyczność.

Niska cena podróży? Zrezygnuj z ubezpieczenia i usług dodatkowych!

Zdarzyło ci się już kiedyś znaleźć promocyjny lot, ale po wypełnieniu swoich danych i zaznaczeniu niezbędnych opcji, przelot stał się sporo droższy? Dzieje się tak, gdy akceptujesz dodatkowe usługi, które niskokosztowi przewoźnicy zapewniają swoim pasażerom, jednak są one dodatkowo płatne. Bagaż rejestrowany, ubezpieczenie lotu, odprawa na lotnisku, wydrukowanie karty pokładowej, pierwszeństwo wejścia na pokład czy większa przestrzeń na nogi to tylko niektóre przykłady usług, które mogą znacząco podnieść cenę biletów lotniczych. W przypadku tanich przewoźników nawet wybór miejsca może mieć dodatkową opłatę, zwiększając tym samym koszty podróży. Rezygnując z tych udogodnień, możesz znaleźć naprawdę tanie bilety lotnicze.

Kiedy rezerwować lot i szukać promocji?

Kiedy jest najlepszy czas na rezerwację biletów lotniczych? Czy na prawdę warto to robić z dużym wyprzedzeniem? Niekoniecznie. Niekiedy 1-2 miesiące przed podróżą koszty biletów lotniczych potrafią być naprawdę niskie. Dzieje się tak, gdy data wylotu jest już blisko, ale linia lotnicza nie zebrała odpowiedniej liczby turystów. Wtedy organizator chce je sprzedać i czasami robi to po kosztach – dzieje się tak szczególnie w przypadku lotów czarterowych. Dużo jednak zależy od kierunku podróży. W innym przypadku, aby ograniczyć koszty, lepszym wyjściem będzie zakup biletu ze sporym wyprzedzeniem. Na przykład, rezerwując zimowe wakacje na początku roku, możesz liczyć na tańsze ceny za przelot.

Przeczytaj  Kreatywne sposoby na oszczędzanie – ciekawe metody na oszczędzanie znacznych kwot

Kiedy są najtańsze bilety lotnicze? Z pewnością warto sprawdzać regularnie promocje, wykorzystywać wyszukiwarki oraz być elastycznym, jeśli chodzi o wybór daty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
gdzie najtańsze oc

Gdzie najtańsze OC – co sprawdzić, by zapłacić najmniej?

Następny artykuł
ekstremalne sposoby na oszczędzanie

Ekstremalne sposoby na oszczędzanie

Zobacz też