Filtrowanie oleju przepracowanego – oszczędzaj na wymianie!

Filtrowanie oleju przepracowanego

Filtracja olejów jest procesem umożliwiającym ponownie wykorzystanie produktu. Polega to na pozbyciu się z olejów cząsteczek stałych metali (żelaza, miedzi), które dostały się do niego w wyniku różnych reakcji, np. utleniania. Technologia filtracji pozwala przedłużyć żywotność oleju nawet pięciokrotnie. 

Na czym polega filtracja oleju?

Wszystkie pojazdy i maszyny są wyposażone w systemy smarowania. Są one niezbędne do prawidłowego działania urządzenia. Ich zadaniem jest minimalizacja skutków tarcia w trakcie pracy maszyny. W tym celu stosuje się odpowiednie oleje do smarowania przekładni, silników lub układów hydraulicznych. Zastosowanie odpowiednich olejów jest niezwykle ważne, ponieważ w te miejsca są szczególnie narażone na tarcie i wysokie temperatury.

Największym zagrożeniem układów smarowania są zanieczyszczenia, które mogą pochodzić z nieszczelności układów lub niewłaściwego użytkowania. Najczęściej powstają one jednak w trakcie normalnej pracy urządzenia, pod wpływem ścierania się ze sobą elementów ruchomych i zachodzących w tym miejscach reakcjach chemicznych. 

Zobacz także co oznacza olej hydrauliczny jak mleko

Duża ilość zanieczyszczeń w oleju jest niebezpieczna i może prowadzić do uszkodzenia urządzenia, dlatego konieczna jest regularna wymiana oleju. Jest to proces kosztowny i nie ekologiczny. W jego wyniku powstaje trudny do zutylizowania odpad. Dlatego zaczęto poszukiwać sposobów umożliwiających oczyszczenie oleju, bez konieczności jego wymiany na nowy. Odpowiednia filtracja oleju zapobiega niszczeniu maszyny. Dzięki temu nie trzeba wymieniać oleju tak często. 

Filtracja oleju za pomocą systemów KLEENOIL

Jedną z metod filtracji olejów jest system filtracji KLEENOIL. Umożliwia on sprawne usunięcie zanieczyszczeń, co pozwala wydłużyć żywotność płynów w układach smarowania i hydraulicznych. Wykorzystywane w metodzie filtry nie wchłaniają żadnych dodatków uszlachetniających, dlatego przefiltrowane płyny są nadal skuteczne. 

Przeczytaj  Jak oszczędzać prąd w biurze - poradnik

Filtracja oleju hydraulicznego polega na podłączeniu do układu smarowania opatentowanego systemu typu by-pass. Podczas filtracji układ cały czas niezmiennie pracuje, ponieważ do czyszczenia pobierana jest jedynie niewielka ilość płynu, która jest przepuszczana przez filtry. Dzięki temu, różnica ciśnienia oleju jest nieodczuwalna. 

Najważniejszym elementem wykorzystywanym w systemie KLEENOIL jest filtr wykonany z pulpy celulozowej. Tworzy się go z gęsto nawijanych na siebie, długich włókien. Dzięki tej technologii, filtrowanie oleju hydraulicznego jest znacznie skuteczniejsze, niż w przypadku standardowych pojedynczych filtrów. Metoda umożliwia oczyszczenie oleju z drobinek metali i kurzu o wielkości 1 mikrona. Zwykłe filtry mają problem z oczyszczeniem cząstek czterokrotnie większych. Dodatkową zaletą metody jest to, że oprócz cząstek stałych filtr pochłania także wilgoć, która dostała się do układu smarowania. Cząstki wody są wchłaniane i zatrzymywane we filtrze. 

Filtrowanie oleju z firmą FHU Olbromski

Firma FHU Olbromski umożliwia filtracje olejów z różnego typu maszyn i urządzeń. Dostępne urządzenia są w stanie filtrować zarówno małe, jak i duże układy.  Filtry o różnej pojemności umożliwiają wykorzystanie ich na układach o różnej pojemności. W zależności od pojemności układu i zanieczyszczenia oleju, proces filtracji trwa od kilku do kilkunastu godzin. W ten przefiltrowany olej może być użytkowany przez dłuższy czas, co wpływa na niższe koszty eksploatacji urządzenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
breloki dla firm MCC Medale

Breloki dla firm - praktyczny gadżet zwiększający rozpoznawalności firmy

Następny artykuł
Kobieta podczas rozważania wzięcia pożyczki online

Pozabankowe karty kredytowe - sposób na zachowanie płynności finansowej 

Zobacz też