Filtracja oleju hydraulicznego sposobem na oszczędności

Filtracja oleju hydraulicznego może być dobrym sposobem na osiągnięcie oszczędności. W wyniku pracy w oleju hydraulicznym dochodzi do wielu reakcji chemicznych. Dzięki filtracji można skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń! Zobacz, co warto o tym wiedzieć!
filtracja oleju hydraulicznego

Filtracja oleju hydraulicznego pozwala pozbyć się cząstek metali oraz zanieczyszczeń, które związane są z procesami utleniania. Dzięki temu olej w maszynach zachowa swoją sprawność i będzie negatywnie wpływał na użytkowanie. Filtracja oleju to proces złożony. Jeżeli chcesz się dowiedzieć o nim więcej, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Na czym polega filtracja oleju hydraulicznego?

Filtracja oleju  to usługa, którą oferują specjalistyczne firmy, których na rynku jest coraz więcej. Jedną z nich jest olbromski.pl. Stężenie zanieczyszczeń w oleju badane jest za pomocą wielu różnorodnych metod, które można podzielić na:

  • mikroskopowe;
  • automatyczne.

Metoda mikroskopowa jest dużo bardziej skomplikowana, ale jednocześnie jej wynik jest dużo dokładniejszy. Metoda druga dzieli się jeszcze na dwa rodzaje, czyli:

  • metodę laserową;
  • metodę blokadową.

Szczególnie metoda blokadowa jest bardzo przydatna, ponieważ dzięki niej istnieje możliwość wykrycia cząsteczek z dokładnością, która nie jest możliwa w przypadku wykorzystania innych sposobów. 

Sam główny proces filtracji oleju hydraulicznego pozwala na wydłużenie żywotności tej substancji. Działania przeprowadzone na oleju sprawiają, że zawiera on mniej zanieczyszczeń. Ma to wpływ nie tylko na żywotność samej maszyny, ale także na środowisko naturalne. Obecne metody filtracji pozwalają na usunięcie nawet bardzo małych zanieczyszczeń. Pozwoli to uniknąć awarii wynikających ze złego stanu oleju hydraulicznego. Awarie te stanowią duży procent wszystkich uszkodzeń silników hydraulicznych. Filtracja oleju pozwoli na oszczędności, więc jest to dobra alternatywa dla całkowitej wymiany oleju.

Do filtracji oleju hydraulicznego wykorzystywane są agregaty filtracyjne. Filtry są dostosowane do klasy czystości oleju, która wynika z przeprowadzonych badań. Olej rozdzielany od zanieczyszczeń mechanicznie.

Przeczytaj  Jak oszczędzać na ogrzewaniu gazowym nie rezygnując z komfortu ciepła

Jakie są zalety filtracji oleju hydraulicznego?

Filtracja oleju hydraulicznego pozwala na oczyszczenie cieczy i przywrócenie jej prawie do stanu pierwotnego. Daje to możliwość ponownego użycia jej w maszynach bez ryzyka awarii. Filtracja pozwoli na dużą oszczędność. Proces ten usuwa prawie wszystkie cząsteczki wody i metali, które znajdują się w silniku, olej jest dużo czystszy, co doskonale wpływa na pracę silników hydraulicznych. Dzięki filtracji znacznie zmniejszą się koszty konserwacji napraw maszyn. 

Proces filtracji oleju hydraulicznego – o czym warto pamiętać?

Filtracją oleju zajmują się specjalistyczne firmy. Jest to bardzo ważne, ponieważ proces musi być przeprowadzony w odpowiedni sposób. W innym wypadku może to doprowadzić do uszkodzeń maszyn. Oleje hydrauliczne stosowane są w skomplikowanych napędach, dlatego stan oleju ma bardzo duży wpływ na działanie maszyny. 

Co uzyskasz przez filtrację oleju hydraulicznego?

Dzięki filtracji oleju hydraulicznego znacznie przedłużysz żywotność tej substancji. Regularna całkowita wymiana oleju jest drogim przedsięwzięciem, dlatego filtracja jest bardzo dobrym wyborem. Na takich działaniach szczególnie zyska środowisko naturalne. Filtrować można wiele rodzajów olejów:

  • hydraulicznych;
  • transformatorowych;
  • turbinowych.

Dzięki filtracji oleju hydraulicznego będziesz mógł znacznie oszczędzić. Jest to dużo rozwiązanie o wiele tańsze niż regularna wymiana oleju na nowy, dlatego koniecznie powinieneś zapoznać się z ofertą filtracji oleju hydraulicznego, którą oferują specjalistyczne firmy.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
tani remont łazienki

Tani remont łazienki – czy to możliwe?

Następny artykuł
Fotowoltaika czy się opłaca

Fotowoltaika – czy się opłaca? Krótkie spojrzenie na oszczędności z paneli słonecznych

Zobacz też