Pozabankowe karty kredytowe – sposób na zachowanie płynności finansowej 

Kobieta podczas rozważania wzięcia pożyczki online

Płynność finansowa to inaczej zdolność do regulowania swoich bieżących zobowiązań. W kontekście osób prywatnych dotyczy ona nie tylko możliwości na przykład opłacania rachunków, ale również dokonywania płatności za zakupy czy finansowania niespodziewanych wydatków. Osoby, którym zdarzają się problemy z zachowaniem płynności finansowej, mogą skorzystać z pozabankowej karty kredytowej.

Jak działa pozabankowa karta kredytowa?

Karta kredytowa to w pewnych aspektach takie samo zobowiązanie finansowe, jak kredyt czy pożyczka. Różnicą jest jednak, iż klient nie otrzymuje pieniędzy wprost na swój rachunek bieżący – na karcie zostaje zakodowana pewna suma pieniędzy, którą można wykorzystać, płacąc na przykład za zakupy. Niektóre firmy pożyczkowe oferują jednak dokonanie przelewu pewnej ilości środków bezpośrednio na konto klienta – wszystko po to, aby mógł on korzystać z pieniędzy jeszcze przed otrzymaniem karty. Posiadacz karty kredytowej może dokonywać nią płatności na takich samych zasadach, jak kartą debetową. Niemniej jednak zobowiązany on będzie do oddania kwoty, którą wykorzystał, wraz z odsetkami i prowizją, chyba, że trafi na okres bezodsetkowy. Okres spłaty zależy od konkretnej oferty, jednak zwykle wynosi on 30 dni. 

Kto może otrzymać kartę kredytową online?

Pozabankowa karta kredytowa online może zostać przyznana osobie, która spełni wymagania stawiane przez konkretną firmę pożyczkową. Klient musi być osobą pełnoletnią (choć niektóre firmy określają wiek minimalny na nieco wyższym poziomie, na przykład 21 lat), posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty), posiadać konto bankowe w polskim banku. Pierwszym krokiem do otrzymania karty kredytowej jest złożenie wniosku przez internet. W formularzu należy podać swoje dane osobowe, a także wybrane dane z dowodu osobistego. Firma pożyczkowa, na ich podstawie, weryfikuje historię kredytową potencjalnych klientów w bazach dłużników, na przykład BIK. Co ważne, pożyczkobiorcy nie muszą przedstawiać żadnych, dodatkowych zaświadczeń, aby uzyskać dostęp do karty. Zwykle wystarczy jedynie oświadczenie o posiadaniu źródła dochodu, które pozwoli na spłatę zobowiązania. 

Przeczytaj  Doradztwo kredytowe. Ile trzeba zapłacić za pomoc dobrego specjalisty?

Zobacz: Czy karta kredytowa się opłaca?

Szybki dostęp do pieniędzy

Minimum formalności, jakich należy dopełnić przy składaniu wniosku o pozabankową kartę kredytową online sprawia, że klient może otrzymać dostęp do środków finansowych w bardzo krótkim czasie. Co więcej, istnieje możliwość wcześniejszego otrzymania części środków wprost na rachunek bankowy, co jest odpowiedzią na potrzeby osób chcących połączyć kartę kredytową z tradycyjną pożyczką. Niektóre firmy pożyczkowe umożliwiają korzystanie z karty kredytowej za pomocą dedykowanych aplikacji. Należy pamiętać, że pozabankowa karta kredytowa online to bardzo bezpieczne rozwiązanie – nie pozwala ona bowiem zadłużać się na bardzo duże kwoty, których klient nie będzie w stanie spłacić. Ma on możliwość korzystania ze środków pieniężnych tylko w ramach przyznanego limitu, a więc z góry wie, ile jaką, maksymalną sumę będzie musiał oddać. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Filtrowanie oleju przepracowanego

Filtrowanie oleju przepracowanego - oszczędzaj na wymianie!

Następny artykuł
jak zmniejszyć prowizję allegro

Jak zmniejszyć prowizję allegro – rady dla sprzedawców online

Zobacz też