Jak zmniejszyć prowizję allegro – rady dla sprzedawców online

Lubisz kupować i sprzedawać przez Internet? Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby handel na portalach aukcyjnych był jeszcze bardziej opłacalny? Dowiedz się, jak zmniejszyć prowizję allegro.
jak zmniejszyć prowizję allegro

Allegro to jedna z najpopularniejszych i największych platform naszym kraju. Oferuje mnóstwo praktycznych rozwiązań oraz bardzo duży wybór produktów z najróżniejszych kategorii. Chętnie korzystają z niego zarówno firmy, jak i jednorazowi sprzedawcy. Aby czerpać jeszcze więcej korzyści ze sprzedaży internetowej, warto poznaj skuteczne sposoby, jak zmniejszyć prowizję allegro.

Prowizje na allegro – co musi wiedzieć sprzedawca?

Najważniejszym celem każdego portalu internetowego, także Allegro, jest zarabianie. Waśnie dlatego, w trakcie transakcji za jego pomocą, naliczana jest prowizja o różnej wysokości. Kwota ta nie jest stała, a jej progi potrafią się znacząco różnić. Prowizja od sprzedaży niekiedy wynosi zaledwie 3-5 %, co jest łatwo akceptowalne przez jej użytkowników. Jednak w innych sytuacjach, potrafi przekraczać nawet 10%.

W jakiej kategorii wystawiony jest towar?

Opłaty pobierane przez portal Allegro uzależnione są od kilku czynników. Między innymi od tego, w jakim dziale wystawiany jest konkretny towar. Jeżeli jest to kategoria, której serwis nie promuje i znajdują się w niej mało wyszukiwane produkty, w większości przypadków prowizja nie wyniesie dużo. Jednak całkiem inna sytuacja ma miejsce, jeżeli chcesz sprzedać produkt z działu, który jest wręcz oblegany przez allegrowiczów. Z pewnością należy do niego elektronika, w tym smartfony, telewizory czy podzespoły komputerowe PC.

Jak zmniejszyć prowizję Allegro?

Mając świadomość modelu zarabiania tego serwisu, być może zastanawiasz się, czy w ogóle możliwe jest zmniejszenie opłat za wystawienie produktów na sprzedać? Otóż okazuje się, że tak i sam portal to daję takie rozwiązanie, o czym można przeczytać w jego regulaminie. Można to zrobić za pomocą kilku różnych sposobów. Niekiedy serwis oferuje dodatkowe programy dla sprzedających na allegro, które obniżają prowizję. Pojawiają się one raz na jakiś czas, więc należy być czujnym. Warto je zanotować, a następnie wykorzystać promocję na sprzedasz większej ilości przedmiotów – szczególnie, jeżeli należą one do działów, które cieszą się największą popularnością.

Przeczytaj  Jak najlepiej oszczędzać pieniądze: porady eksperta

Dodatkowe usługi na portalu aukcyjnym

Dowiedziałeś się o okresowej promocji na Allegro? Zanim zaczniesz wystawiać aukcję, rzetelnie sprawdź, czy spełniasz wszystkie wymagania programu promocyjnego. Ich zasady oraz grupy docelowe mogą się zmieniać. Niekiedy konieczne jest posiadanie konta firmowego albo wystawienie różnych przedmiotów na aukcjach z konkretnych działów. Aby być na bieżąco z oferowanym przez portal usługami, warto śledzić strefę sprzedającego oraz komunikaty prasowe z działu B2B.

Jak zmniejszyć koszty prowizji i zarabiać więcej?

Innym sposobem na obniżenie prowizji w tym sklepie internetowym jest sprzedaż hurtowa. Jeżeli regularnie zajmujesz się sprzedażą na allegro oraz masz aktywne konto firmowe, możesz wystawić ofertę z cennikiem hurtowym, co pozwoli się na uzyskanie sporej zniżki – nawet do 80%. W tym celu musisz dowiedzieć się, jaką ilość produktów należy wystawić, aby skorzystać z oferty. W zależności od programu, który wejdzie w życie, może to być na przykład minimum 20 sztuk. Jeżeli klient kupi 30 egzemplarzy, to za 20 zapłacisz pełną prowizję, a za kolejnych 10 jedynie jej 20%.

Prowizja zależna od kosztów wystawienia produktu

W roku 2020 portal aukcyjny Allegro ustanowił nowe zasady określenia prowizji – będzie zależeć ona nie tylko od wcześniej wymienionych czynników, ale też od kosztu wysyłki, jak często ma to miejsce w innych sklepach e-commerce. Warto jednak pamiętać, że jeżeli nabywca nie zapłaci kosztów dostawy, na przykład dlatego, że korzysta ze Smart Allegro, to wtedy nie zostanie ona doliczona do prowizji.

Wiesz już, jak zmniejszyć prowizję allegro? Pora zastosować podane wskazówki w praktyce i osobiście przekonać się, jakie niesie to korzyści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Kobieta podczas rozważania wzięcia pożyczki online

Pozabankowe karty kredytowe - sposób na zachowanie płynności finansowej 

Następny artykuł
normy zużycia wody na 1 osobę

Poznaj średnie normy zużycia wody 1 osobę

Zobacz też