Tanie dekoracje ścienne, które odmienią charakter wnętrza

Dekoracje ścienne od lat królują w zdecydowanej liczbie wnętrz naszych mieszkań. Mogą stanowić świetne uzupełnienie każdej aranżacji, a także sprawić, że wnętrza nabiorą indywidualnego wyrazu. Niektóre z nich, jeśli będą dobrze dobrane, odzwierciedlą nawet nasz charakter i to, czym kierujemy się w życiu. Jak zatem wybrać tanie dekoracje ścienne? Podpowiadamy.

Dekoracje do wnętrz – jaki styl wybrać?

Dekorowanie wnętrz nie zawsze jest prostym przedsięwzięciem. Mimo tego aranżacja ściany może okazać się zdecydowanie łatwiejsza, jeśli podejmiemy odpowiedni kroki. Na samym początku powinniśmy przyjąć jedną i konkretną koncepcję, która dotyczyć będzie również pozostałych elementów dekoracyjnych. Na co więc warto się zdecydować? 

Pokój w stylu nowoczesnym wyróżni się pewnym minimalizmem, a zwłaszcza w doborze kolorystyki. Z kolei wystrój o charakterze nowoczesnym będzie cechował się połyskującymi elementami, a także wykończeniem mebli. Jeśli chcemy dodać nieco klasy do naszej przestrzeni, możemy to zrobić, wieszając na ścianie tanie obrazy do sypialni.

Pokój w stylu skandynawskim z kolei mocno nawiązuje do materiałów naturalnych, a w szczególności do ozdób wykonanych z drewna. Z pewnością warto zdecydować się też na przyjemne kolory nawiązujące do natury, takich jak biele, beże czy brązy. Równie często można spotkać się ze stylem industrialnym. Dekoracje ścian w takim salonie powinny mieć surowy charakter.

Jakie jeszcze dodatki sprawdzą się na ścianach?

Fani kultury Dalekiego Wschodu mogą zainspirować się ichniejszymi dodatkami. Świetnie swoją rolę wypełni buddyjska mandala, która wprowadzi do wyciszenie i pozwoli się zrelaksować. Wschodni klimat można łatwo uzyskać, stawiając na tanie plakaty z tym motywem. Dzięki nim poczujemy się jak na wyprawie do Indii, co sprawi, że automatycznie się zrelaksujemy i wyciszymy.

Na ścianę w każdym pomieszczeniu doskonale sprawdzą się również eleganckie lustra. Nie tylko genialnie ozdobią wnętrze, ale też optycznie powiększą daną przestrzeń. Jeżeli zależy nam na efekcie wow, to postawmy na tafle dekoracyjne. Często złożone są z kilku dużych elementów. Ciekawą propozycją będą również pokaźnych rozmiarów lustrzane powierzchnie, które zdobione są wzorzystymi panelami dekoracyjnymi. Równie często można spotkać się także z roślinami, które mocowane są do ściany za pomocą designerskich doniczek oraz uchwytów. Genialnie wypełnią przestrzeń, a także wspomogą w procesie wytwarzania tlenu.

Przeczytaj  Moduł Younga
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak nie płacić za dom pomocy społecznej

Sprawdź, jak nie płacić za dom pomocy społecznej!

Następny artykuł
Grupa studentów oszczędnie podróżuje na studiach

Tanie podróże na studiach

Zobacz też