Pożyczki gotówkowe: kluczowe informacje, które powinieneś znać

Czy wiesz, czym jest pożyczka gotówkowa? Co odróżnia ją od kredytu gotówkowego i jakie formalności należy spełnić, aby uzyskać takie zobowiązanie? Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim zaciągniesz pożyczkę gotówkową.

Co to takiego pożyczka gotówkowa?

Zgodnie z definicją pożyczka gotówkowa jest umową, na mocy której pożyczkodawca udostępnia pożyczkobiorcy środki pieniężne lub wartości niematerialne. W umowie zapisane są informacje dotyczące terminu zwrotu pożyczonych środków w tej samej ilości oraz konieczna do pokrycia wysokość odsetek. Ponadto w dokumentacji mogą być zawarte dane odnoszące się do innych opłat związanych z pożyczką. Oprócz wymienionych elementów umowa o pożyczkę gotówkową może zawierać różnorodne ustalenia, które zależą w głównej mierze od pożyczkodawcy. Co bardzo ważne, pożyczek mogą udzielać zarówno banki (czyli osoby prawne), jakie instytucje pozabankowe, takie jak spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Dla wielu osób, zaciągnięcie pożyczki jako metoda pozyskania brakujących funduszy wydaje się bardzo korzystna, bowiem już w założeniu znacznie łatwiej uzyskać pożyczkę niż kredyt w banku.

Co zrobić, aby otrzymać pożyczkę gotówkową?

Precyzyjna procedura dotycząca uzyskania pożyczki gotówkowej zależy od warunków ustalonych przez instytucję udzielającą zobowiązania. W obecnych czasach zaciągnięcie pożyczki gotówkowej nie jest jednak żadnym problemem. Decyzja o zaakceptowaniu wniosku o pożyczkę gotówkową często udzielana jest w dosłownie kilka chwil, a formalności koniecznych do wypełnienia jest naprawdę niewiele. Podstawowym warunkiem do uzyskania zobowiązania jest posiadanie ważnego dowodu osobistego. Zależnie od aktualnych procedur, przy zaciąganiu pożyczki gotówkowej za pośrednictwem sieci (czyli bez wychodzenia z domu) konieczne jest wykonanie tak zwanego przelewu weryfikacyjnego, czyli przelanie niewielkiej kwoty na konto pożyczkodawcy – w ten sposób zostanie zweryfikowana tożsamość potencjalnego pożyczkobiorcy. Występują też na rynku inne formy weryfikacji tożsamości, jak np. wideoweryfikacja. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się do placówki spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej i na miejscu ustalić z doradcą wszelkie szczegóły zaciąganego zobowiązania.

Przeczytaj  Co daje wirtualne biuro?

Pożyczka gotówkowa i kredyt gotówkowy – czym się różnią?

Jak łatwo zauważyć, pożyczka gotówkowa i kredyt gotówkowy to dwa zupełnie różne instrumenty finansowe. Choć oba służą do uzyskania kapitału, to przy ubieganiu się o pożyczkę możesz liczyć na znacznie mniej formalności. Do udzielenia kredytu gotówkowego upoważnienie są jedynie banki. Często też uzyskanie kredytu gotówkowego wiąże się z koniecznością dostarczenia określonych dokumentów czy spełnienia danych wymogów – choć oczywiście wszystko zależy od procedur określonych przez wybrany bank. Zwykle też przed podjęciem decyzji o udzieleniu kredytu bank prowadzi badanie zdolności kredytowej wnioskodawcy. Na wysokość ostatecznej zdolności kredytowej wpływ mają takie czynniki jak wysokość dochodów, wpływy na konto czy miesięczne wydatki.

Czy warto zaciągnąć pożyczkę gotówkową?

Jeśli cierpisz na chwilowe kłopoty finansowe lub chcesz spełnić jedno ze swoich marzeń, doskonałym rozwiązaniem twoich problemów może być zaciągnięcie pożyczki gotówkowej. Aby tego dokonać, warto odwiedzić witrynę https://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/pozyczka-gotowkowa, gdzie dowiesz się więcej. Dobrze również skorzystać z kalkulatora, który pomoże oszacować wysokość miesięcznej raty, czy RRSO.

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Źródła:

  1. https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/oszczedzanie/pozyczka-gotowkowa-najtaniej-oto-jak-wybrac-najlepsza-oferte/xp3c4lv
  2. https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/kredyty/kredyt-a-pozyczka-co-warto-wiedziec/chvwhh6
  3. https://bancovo.pl/baza-wiedzy/pozyczki/abc-pozyczki-gotowkowej-co-trzeba-wiedziec/
  4. https://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/pozyczki-gotowkowe—na-co-uwazac-czym-sie,159,0,2413727.html
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
koszty utrzymania mieszkania na cyprze

Koszty utrzymania mieszkania na Cyprze

Następny artykuł

Pojemność pralki a potrzeby użytkownika

Zobacz też