Ile kosztuje pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa może stanowić źródło finansowania wielu różnych celów. Ile kosztuje? Na co zwrócić uwagę przy jej zaciąganiu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jaki jest koszt pożyczki gotówkowej?

Jak wspomniano we wstępie pożyczka gotówkowa może pozwolić sfinansować różne potrzeby i cele. Jaki jest zatem jej koszt? Otóż, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele w tym przypadku zależy od aktualnej oferty danego banku. Warto jednak wiedzieć co wpływa na koszt pożyczki gotówkowej, ponieważ ułatwi to wybór najkorzystniejszej oferty. W praktyce to, ile kosztuje pożyczka gotówkowa uzależniona jest zarówno od wysokości oprocentowania i prowizji w ramach konkretnej oferty, jak i długości okresu kredytowania. Im będzie on bowiem dłuższy, tym wyższy będzie całkowity koszt pożyczki. Mając świadomość tego faktu można w prosty sposób zestawić ze sobą poszczególne oferty, a porównanie kosztów ułatwia także kalkulator kredytu gotówkowego. Jest to proste i darmowe narzędzie umożliwiające automatyczne liczenie kosztów i porównywanie ofert różnych banków pod tym względem.

Na co zwrócić uwagę zaciągając pożyczkę gotówkową?

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej należy zwrócić uwagę nie tylko na jej koszt, ponieważ istotne są również inne aspekty. Jakie? Otóż, chodzi między innymi o wysokość miesięcznej raty, która nie powinna stanowić zbyt dużego obciążenia dla domowego budżetu. Chcąc ustalić ją na odpowiednim poziomie należy dopasować odpowiedni okres kredytowania, ponieważ im będzie on dłuższy, tym niższa będzie miesięczna rata, a zarazem wyższy całkowity koszt pożyczki. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Przede wszystkim formalności związane z udzieleniem pożyczki gotówkowej, ponieważ wpływają one bezpośrednio na czas, w którym zostaną wypłacone pieniądze. W zależności od wymogów danego banku kredyt może być udzielony zarówno w kilkanaście minut, jak i kilka dni, co może być uzależnione również od wysokości pożyczanej kwoty.

Przeczytaj  Pierwsza chwilówka – co trzeba wiedzieć?

Jak przygotować się do zaciągnięcia pożyczki gotówkowej?

Chcąc skorzystać z pożyczki gotówkowej należy odpowiednio przygotować się do jej zaciągnięcia. W jaki sposób? Otóż, chodzi zarówno o znalezienie najkorzystniejszej oferty, jak i spełnienie formalności wymaganych przez dany bank. Podstawą jest oczywiście skompletowanie niezbędnych zaświadczeń o dochodzie, na podstawie których przyznawana jest pożyczka. Wysokość osiąganych dochodów bezpośrednio wpływa także na zdolność kredytową, która jest kluczowa dla wydania decyzji kredytowej. W związku z tym chcąc skorzystać z pożyczki gotówkowej, a szczególnie wtedy, gdy będzie ona opiewała na wysoką kwotę warto zamknąć nieużywane karty kredytowe czy limity odnawialne. Dobrym rozwiązaniem może być również sprawdzenie swojego scoringu BIK.

Podsumowując należy stwierdzić, że to ile kosztuje pożyczka gotówkowa uzależnione jest nie tylko od jej parametrów, ale również oferty danego banku. W związku z tym warto porównać kredyty oferowane przez różne instytucje co pozwoli wybrać rozwiązanie odpowiadające indywidualnym potrzebom oraz możliwościom finansowym.

Materiał promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Kredyt samochodowy dla klientów indywidualnych i firm

Następny artykuł

Zalety suszenia ubrań w suszarce z pompą ciepła

Zobacz też