Złoto inwestycyjne – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Fizyczne złoto to jeden z bezpieczniejszych sposobów na ochronę kapitału oraz rozpoczęcie przygody z inwestowaniem. Złoto inwestycyjne w postaci starannie wykonanych monet bulionowych to także doskonały pomysł na prezent. Dowiedz się, jakie korzyści płyną z inwestycji w królewski kruszec oraz dlaczego jest to dobry wybór na podarunek dla bliskiej osoby.

Czym jest złoto inwestycyjne?

Fizyczne złoto inwestycyjne to zgodnie z prawem wyroby ze złota o wysokiej próbie. Takie wyroby składają się w całości lub niemal w całości z czystego złota – sztabki złota o próbie minimum 995 oraz monety o próbie minimum 900

Co ważne, aby monety bulionowe mogły być uznane za złoto inwestycyjne, muszą spełniać także inne warunki:

  • monety muszą być wykonane po 1800 roku oraz być obecnie lub w przeszłości środkiem płatniczym,
  • ich cena nie może być wyższa o więcej niż 80% wartości rynkowej złota zawartego w danej monecie.

Warto również pamiętać, że złoto inwestycyjne zwolnione jest z podatku VAT, a jeśli zdecydujesz się sprzedać zakupione sztabki lub monety po upływie 6 miesięcy, nie musisz odprowadzać od nich żadnego podatku.

Złote monety bulionowe na prezent

Monety bulionowe ze złota to piękny pomysł na prezent – z okazji ślubu, chrztu, okrągłych urodzin czy też innych ważnych momentów w życiu. Charakteryzują się one nie tylko sporą wartością inwestycyjną, ale również starannością wykonania. Monety wyrabiane są zgodnie z tradycją menniczą, a każda z monet wyróżnia się niepowtarzalnym wzornictwem na rewersie oraz awersie. Na monetach często widnieje wizerunek władcy państwa, godło lub inne ważne symbole narodowe.

Monety bulionowe występują w wielu wariantach, jeśli chodzi o gramaturę. Najpopularniejszym wyborem inwestycyjnym są jednak złote monety 1 oz

Czytaj także: https://wroclawskiefakty.pl/szukasz-pomyslu-na-prezent-rozwaz-zloto-inwestycyjne/ 

Czy warto inwestować w złoto?

Zakup złota – zarówno dla bliskiej osoby w formie prezentu, jak i dla siebie w celach inwestycyjnych – ma wiele korzyści. 

Złoto inwestycyjne to przede wszystkim zabezpieczenie kapitału, m.in. przed inflacją lub innymi niespodziewanymi sytuacjami. Ceny złota nie ulegają tak gwałtownym wahaniom, a w dłuższej perspektywie – stale rosną. Prezent w postaci złotej monety lub sztabki można więc po czasie spieniężyć.

Przeczytaj  Ile kosztuje ozdobna torebka?

Co więcej, złoto wyróżnia się także uniwersalnością. Jest ono uznawane na całym świecie, co oznacza, że można je z powodzeniem sprzedać w dowolnym zakątku globu.

Niezaprzeczalną zaletą złota, a w szczególności monet bulionowych, są również walory estetyczne. Dzięki pięknemu wzornictwu monety mają wartość nie tylko inwestycyjną, ale także mogą stać się piękną pamiątką.

Gdzie kupić złoto na prezent?

Złote sztaby oraz monety bulionowe należy zawsze kupować z zaufanych źródeł. Aby mieć pewność, że transakcja będzie w pełni bezpieczna i legalna, warto zdecydować się na zakup u profesjonalnych dealerów metali szlachetnych, takich jak ASCOIN. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ każda moneta sprzedawana przez zaufanego dealera umieszczona  jest w ochronnym opakowaniu w postaci kapsla, a złote sztabki o mniejszej gramaturze zapakowane są w tak zwany Certipack potwierdzający czystość kruszcu, a co za tym idzie – również wartość aktywa. 

Pamiętaj, że zakup złota inwestycyjnego, a także wszelkich innych metali szlachetnych, na aukcjach internetowych czy też bezpośrednio od osób prywatnych może wiązać się ze sporym ryzykiem.

Tekst promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Gdzie dobrze i tanio zjeść w świnoujściu: wpis blogowy

Następny artykuł

Gdzie tanio kupić gry na nintendo switch

Zobacz też