Tanie podróże na studiach

Grupa studentów oszczędnie podróżuje na studiach

Studenci wszystkich uczelni państwowych i prywatnych w Polsce otrzymują Elektroniczną Legitymację Studencką. Legitymacja ELS jest dokumentem potwierdzającym status studenta i pozwala korzystać z wielu atrakcyjnych zniżek. Sprawdź, jakie ulgi przysługują studentom na przejazdy koleją, komunikacją miejską, w punktach handlowych i usługowych i jak tanio podróżować dzięki legitymacji studenckiej. 

Zniżki PKP dla studentów

Studenci posiadający ważną legitymację i aktualne naklejki na legitymację studencką mogą skorzystać z ustawowej zniżki w wysokości 51% na przejazdy PKP. Ulgowe bilety przysługują studentom uczelni publicznych i niepublicznych, którzy kontynuują edukację w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Ulga studencka dotyczy pociągów osobowych, ekspresowych i pośpiesznych. Ze zniżki na przejazdy koleją mogą również korzystać doktoranci posiadający ważną legitymację ELD. W przypadku ulg w PKP obowiązuje ograniczenie wiekowe: studenci do 26 roku życia, doktoranci do 35 roku życia. Zniżki studenckie na przejazdy kolejowe łączą się z innymi promocjami, dzięki czemu podróż pociągiem może być jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań na bliższe i dalsze wyjazdy.

Ulgi dla studentów w komunikacji miejskiej

Zniżki dla studentów w komunikacji miejskiej w wysokości 50% dotyczą zakupu biletów jednorazowych i okresowych. Podstawą skorzystania z ustawowej zniżki jest ważna legitymacja studencka i aktualna naklejka do legitymacji ELS, wydawana co semestr w dziekanatach uczelni wyższych. Ulgi studenckie na bilety komunikacji miejskiej według ustawy przysługują studentom uczelni państwowych i prywatnych bez ograniczeń wiekowych, pomimo panującego przekonania, że z tańszych biletów mogą skorzystać jedynie studenci do ukończenia 26 roku życia. Tańsze podróże umożliwia studentom również PKS, ale w tym przypadku ulga w wysokości 50% dotyczy jedynie zakupu biletu okresowego. Zniżki na bilety jednorazowe PKS mogą się różnić w zależności od regulaminu poszczególnych przewoźników. 

Przeczytaj  Mandat: straż miejska – jak nie płacić?

Elektroniczna Legitymacja Studencka – sposób na tanie podróżowanie

Studenci posiadający ważną legitymację studencką i aktualny hologram ELS mogą korzystać nie tylko z ustawowych ulg na przejazdy PKP, PKS i komunikacją miejską, ale także z wielu atrakcyjnych rabatów. Elektroniczna Legitymacja Studencka jest dokumentem zapewniającym zniżki w hotelach, pensjonatach, schroniskach górskich, co pozwala znacznie zaoszczędzić na noclegu, zwłaszcza w dużych miastach czy miejscowościach turystycznych. Niektóre hotele lub schroniska posiadają specjalne oferty wakacyjne, świąteczne lub weekendowe przeznaczone dla studentów, z których warto skorzystać. Studenci uprawnieni są do zniżek w instytucjach kulturalnych, co umożliwia zwiedzanie ciekawych obiektów podczas podróży. Zniżki na bilety do kina, teatru, muzeum czy galerii sztuki różnią się w zależności od obowiązującego regulaminu, ale warto wiedzieć, że wiele instytucji oferuje bilety dla studentów za symboliczną złotówkę. Przed planowaną podróżą warto również sprawdzić ofertę lokalnych punktów gastronomicznych oferujących atrakcyjne rabaty dla posiadaczy legitymacji ELS. Studenci mogą liczyć na niższe ceny również w obiektach sportowych, a także podczas wielu wydarzeń kulturalnych takich jak: festiwale muzyczne i filmowe. Warto tutaj nadmienić, iż popularne na rynku kolekcjonerskie hologramy i naklejki na legitymacje studencką ELS czy też hologramy doktoranckie ELD kolekcjonerskie nie mogą być używane jako zamienniki oryginalnych naklejek studenckich i doktoranckich wydawanych na uczelniach wyższych.

Elektroniczna Legitymacja Studencka umożliwia również wyrobienie kart ISIC i EURO26, które pozwalają korzystać z wielu atrakcyjnych zniżek w transporcie zbiorowym, obiektach noclegowych, punktach gastronomicznych, instytucjach kulturalnych na całym świecie. Dodatkowym atutem kart ISIC i EURO26 jest ubezpieczenie NNW i kosztów leczenia w kraju i za granicą.

Legitymacja ELS to najlepszy sposób  na tanie przejazdy komunikacją miejską, weekendowe wyjazdy pociągiem oraz niezapomniane podróże wakacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Tanie dekoracje ścienne, które odmienią charakter wnętrza

Następny artykuł

Jak korzystać z odkurzacza, aby służył długo?

Zobacz też