Jak przeżyć za 100 zł miesięcznie?

Jak przeżyć za 100 zł miesięcznie? Czy jest to w ogóle możliwe? Nasza odpowiedź jest twierdząca. Chciałbyś dowiedzieć się jak takie coś wykonać? Nie stać Cię na więcej i musisz skrajnie ograniczyć swoje wydatki? Przeczytaj koniecznie poniższy artykuł.
jak przeżyć za 100 zł miesięcznie

Jak przeżyć za 100 zł miesięcznie? Informacje ogólne

Na początek chcemy podzielić się z Wami informacjami ogólnymi dotyczącymi minimalnej kwoty niezbędnej do wyżywienia. Dane przedstawione przez Instytut Pracy i Spraw Społecznych, które zostały opublikowane za rok 2021, wskazują niezbicie, że minimum egzystencji wyniosło dokładnie 671,36 zł. Przy czym z tej kwoty na jedzenie należy przeznaczyć co najmniej 269,63 zł. Co ważne, do tej pory nie opublikowano jeszcze danych za rok 2022, lecz przy założeniu, że koszty życia wzrosły z uwagi na inflację, możemy przyjąć, że na żywność w ubiegłym roku trzeba było przeznaczyć minimalnie jakieś 300 zł. 

W naszym przypadku, mamy do dyspozycji kwotę jedynie 100 zł miesięcznie. Oznacza to, że dziennie (przy założeniu, że miesiąc trwa równo 30 dni) możemy pozwolić sobie na wydatek nie większy niż 3,33 zł. Jak przeżyć za 100 zł miesięcznie?

Jak przeżyć za 100 zł miesięcznie? Jest to możliwe!

Jeżeli musisz nagle w sposób skrajny ograniczyć swoje miesięczne wydatki, mamy dla Ciebie dobrą informację. Przeżycie za 100 zł miesięcznie jest możliwe. Udowadniają to różni internauci. Jednym z nich jest, chociażby wrocławski student Kewin Grabowski, któremu w 2012 roku udało się przeżyć miesiąc za uwaga…31 zł! W naszym przypadku jest to kwota ponad 3-krotnie wyższa. 

Aby to osiągnąć, musimy skrajnie ograniczyć nasze wydatki żywieniowe. Najlepiej odżywiać się warzywami, gdyż produkty tego rodzaju należą do najtańszych. Masz ochotę poznać przykładowe menu?

Przeczytaj  Jak nie płacić za kartę w pko bp i zyskać dodatkowe korzyści

Śniadanie:

własnoręcznie zrobiony burger składający się z:

  • kajzerki;
  • kawałka mięsa
  • ogórka;
  • cebuli;
  • pomidora;
  • sera.

Koszt – około 1,50 zł

Obiad: 

 Zupka chińska z torebki. Zupy tego rodzaju są stosunkowo tanie. Nam udało się znaleźć w Internecie najtańszą za kwotę 1,29 zł.

Kolacja: 

Dla przypomnienia nasz dzienny budżet wynosi 3,33 zł, na chwilę obecną wydaliśmy już 2,79 zł. Możesz więc pozwolić sobie na kilka krakersów bądź herbatników.

Jak widzisz, jest to do zrobienia, aczkolwiek dieta taka jest naprawdę skrajna. Warto nadmienić, abyś uzupełniał koniecznie płyny w organizmie poprzez picie dużych ilości wody. Pozwoli Ci to odpędzić głód. Pamiętaj również o tym, aby suplementować witaminy, gdyż nasz sposób odżywania jest w nie bardzo ubogi. Warto jednak nie oszczędzać w przypadku jedzenia. Nie trzeba codziennie stołować się w restauracji. Możesz smaczne dania przygotować w domu na przykład z pomocą Thermomixu jesteś w stanie przygotować ciasto na pierogi. Sprawdź jak: https://glodnapolka.pl/ciasto-na-pierogi-thermomix/

Jak przeżyć za 100 zł miesięcznie? Uwagi odnośnie zdrowia

Przeżycie miesiąca za kwotę 100 zł jest możliwe, lecz wiąże się po pierwsze z dość dużym spadkiem masy ciała. Po drugie, z niedoborem niezbędnych dorosłemu człowiekowi do życia składników odżywczych i witamin. Tabletki typu “multiwitamina” mogą pomóc nam nieco uzupełnić te braki, lecz nie zastąpią ich w całości. Dorosły człowiek, który prowadzi siedzący tryb życia, powinien codziennie zapewnić sobie około 2,500 kalorii. Sprawdźmy zatem, ile kalorii ma wymienione powyżej dzienne menu:

cheeseburger – 300 kalorii

zupka błyskawiczna – 350 kcal

Herbatniki (10 sztuk) – 200 kcal

Oznacza to, że nasz organizm przyswoił sobie jedynie 850 kalorii. Dieta taka jest oczywiście możliwa do wykonania, lecz raczej w postaci chwilowego, miesięcznego eksperymentu, gdyż w przeciwnym wypadku może nas ona doprowadzić do skrajnej anemii. 

Przeczytaj  Jak skutecznie uniknąć mandatu za jazdę komunikacją miejską bez ważnego biletu

Jak przeżyć za 100 zł miesięcznie? Podsumowanie

Jak przeżyć za 100 zł miesięcznie? Powyższy przykład ukazuje, że jest to możliwe. Student z Wrocławia wykazał doświadczalnie, że można nawet przeżyć za kwotę jeszcze niższą. Na dłuższą metę jednak życie za kwotę 100 zł miesięcznie jest skrajnie niezdrowe i szkodliwe. Taka dieta nie zawiera bowiem wszystkich niezbędnych składników odżywczych i witamin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak przeżyć za 10 zł dziennie jadłospis

Jak przeżyć za 10 zł dziennie? Jadłospis

Następny artykuł
Jak przeżyć za 10 zł tygodniowo

Jak przeżyć za 10 zł tygodniowo?

Zobacz też