Mandat z Apcoa parking, płacić czy nie? Sprawdź, jak poprawnie złożyć reklamację!

Mandat z Apcoa parking, płacić czy nie? Otrzymałeś wezwanie do zapłaty za brak biletu parkingowego pod sklepem, pomimo że za niego zapłaciłeś? Podpowiadamy, jak szybko i prosto złożyć reklamację za niesłusznie wystawioną grzywnę za parkowanie!
apcoa parking płacić czy nie

W 2022 roku na płatnych parkingach coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których kontrolerzy niesprawiedliwie wystawiają mandaty. Warto dowiedzieć się, czy należy wezwanie z Apcoa parking płacić, czy nie?

APCOA Parking Polska – co to jest?

Apcoa Parking to największa w Polsce firma działająca w branży parkingowej, która wyróżnia się bogatym ponad 50-letnim doświadczeniem. Przedsiębiorstwo zajmuje się obsługą parkingów miejskich, hotelowych, handlowych, szpitalnych i lotniskowych. Obiekty, którymi zarządza, wyposaża w nowoczesny sprzęt od renomowanych międzynarodowych producentów, dzięki czemu gwarantuje swoim klientom usługi na najwyższym poziomie.

Jakie usługi oferuje APCOA Parking Polska?

Do usług oferowanych przez firmę APCOA Parking Polska zalicza się między innymi:

  • planowanie, doradzanie w zakresie opracowania koncepcji prawidłowej organizacji ruchu i doboru odpowiedniego sprzętu technicznego;
  • przygotowywanie sprawozdania finansowego w celu zmaksymalizowania zysków z działalności parkingu;
  • instalowanie i obsługiwanie systemu monitoringu na parkingach;
  • prowadzenie serwisu technicznego zainstalowanego systemu parkingowego;
  • dostarczanie odpowiedniego oznakowania parkingów (znaków poziomych i pionowych);
  • zatrudnianie przeszkolonych pracowników;
  • prowadzenie akcji marketingowych.

Czy można złożyć reklamację na niesłusznie wystawiony mandat z Apcoa Parking Polska?

Zastanawiasz się, czy możesz złożyć reklamację na wystawiony mandat z Apcoa Parking Polska, który twoim zdaniem został wypisany niesłusznie? Masz taką możliwość. Firma dokładnie opisuje, jak prawidłowo złożyć reklamację od tej opłaty. Najlepszy i najprostszym sposobem jest wypełnienie dedykowanego formularza reklamacyjnego, który dostępny jest na oficjalnej stronie firmy Apcoa Parking Polska. Cały proces jest bardzo intuicyjny, nie sprawia kłopotów przy wypełnianiu elektronicznego dokumentu. Reklamację można również przesłać w formie papierowej bezpośrednio na adres siedziby firmy w Warszawie.

Przeczytaj  Nadzór spawalniczy - oszczędność czasu i pieniędzy

Co powinna zawierać poprawnie przygotowana reklamacja?

Prawidłowo przygotowany dokument reklamacyjny znacząco przyśpiesza proces jego rozpatrywania. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby zawrzeć w niej wszystkie niezbędne informacje. W przypadku reklamowania niesłusznie wystawionego mandatu za parking powinna ona zawierać: numer wezwania, numer rejestracyjny pojazdu, datę wystawienia wezwania, dane osobowe (imię i nazwisko oraz adres zamieszkania – adres do korespondencji), ewentualne załączniki i opis dotyczący powodu składania reklamacji.

W jakim czasie należy przesłać reklamację na wezwanie do zapłaty od Apcoa Parking Polska?

Jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty za parking od Apcoa Parking Polska, to nie zwlekaj z wysłaniem reklamacji. Na jej przesłanie masz tylko 14 dni, które liczone są od dnia wystawienia mandatu. Po upływie tego czasu nie będziesz już mógł odwołać się do niesłusznie otrzymanego wezwania do zapłaty. Parking Apcoa zastrzega, że nie rozpatruje reklamacji, które wysyłane są po tym czasie. Dlatego warto o tym pamiętać i wykonać to zadanie w ciągu wyznaczonych dni.

W jakim czasie otrzyma się decyzję od reklamacji? Czy trzeba uiszczać opłatę dodatkową?

Po złożeniu reklamacji należy wstrzymać się z wykonywaniem zapłaty za wystawiony mandat, aż do momentu uzyskania odpowiedzi od firmy Apcoa Polska, która ma 30 dni na jej rozpatrzenie. Jeśli zostanie ona uznana, to mandat będzie anulowany. Jeśli decyzja będzie odmowna, to informacja zostanie przesłana na maila lub listownie (zależy od sposobu złożenia reklamacji), po czym klient jest zobowiązany do opłaty wezwania w ciągu 7 dni od dnia, w którym otrzymał odpowiedź.

Mandat za wycieraczką z Apcoa parking, płacić czy nie płacić?

Decyzja o tym, czy mandat z Apcoa parking, płacić czy nie, powinna być podejmowana indywidualnie. Jeśli ktoś uważa, że został niesłusznie ukarany opłatą dodatkową za brak bileciku z parkomatu, to nie powinien wahać się z przesłaniem reklamacji.

Przeczytaj  Dlaczego warto zainteresować się złotem inwestycyjnym?

Procedura składania reklamacji nie jest skomplikowana. Jednak jeśli nadal się wahasz z jej rozpoczęciem, to skorzystaj z porady specjalisty. Z jego pomocą na pewno będziesz wiedział, czy mandat z Apcoa parking płacić, czy nie.

1 komentarzy
  1. To nie jest żaden mandat! Od wystawiania mandatów są organy państwowe, a nie prywatny operator, który ustala sobie opłaty na podstawie własnego widzimisię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
zpav płacić czy nie

ZPAV – płacić czy nie? Publiczne odtwarzanie muzyki

Następny artykuł
jak zlikwidować firmę żeby nie płacić vat od remanentu

Jak zlikwidować firmę, żeby nie płacić VAT od remanentu?

Zobacz też