Gdzie najtańszy kredyt gotówkowy – ranking i aktualne oferty banków

Potrzebujesz pieniędzy na inwestycję lub znalazłeś się w kryzysowej sytuacji ? Uratować cię może pożyczka gotówki na dogodnych warunkach! Gdzie najtańszy kredyt w Polsce? Sprawdź!
gdzie najtańszy kredyt

Kredyt gotówkowy to proste rozwiązanie na wiele różnych problemów, a także sposób, aby urzeczywistnić swoje marzenia, na przykład o posiadaniu własnego domu. Luźne ankiety pokazują, że nasi rodacy chętnie biorą pożyczki w bankach, ale zanim zdecydują się skorzystać z konkretnej oferty, szczegółowo analizują jej warunki oraz oprocentowanie. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie najtańszy kredyt w Polsce, z pewnością przypadnie ci do gustu poniższy ranking.

Najtańszy kredyt gotówkowy, czyli jaki?

Zanim dowiesz się, gdzie najtańszy kredyt dostępny jest w naszym kraju, warto zastanowić się, co tak naprawdę oznacza to stwierdzenie. Z pewnością odnosi się do wysokości oprocentowania kredytu gotówkowego, a także do prowizji. Jednak to jeszcze nie wszystko. Zanim podejmiesz kroki, aby uzyskać kredyt, powinieneś zapoznać się ze wszystkimi opatami jednorazowymi i miesięcznymi. Niektóre banki wręcz wyspecjalizowały się w ukrywaniu dodatkowych kosztów, dzięki czemu nie są one widoczne na pierwszy rzut oka w tabeli prowizji i oprocentowania. W tym celu należy dowiedzieć się, czym jest RRSSO.

Czym jest RRSO?

RRSO to nic innego, jak Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli wskaźnik, którego zadaniem jest ułatwienie pożyczkobiorcom wybranie najlepszego kredytu. Wartość tę zobowiązane są do ujawniania wszystkie legalne działające instytucje udzielające kredytów konsumenckich. Zawiera ona w sobie między innymi oprocentowanie, koszty związane z rozpatrzeniem wniosku, ubezpieczenie, prowizje za uzyskanie kredytu gotówkowego, a także inne opłaty kredytowe. Zwracając uwagę na te cyfry wyrażone w procentach, łatwiej jest wybrać najlepszy kredyt gotówkowy.

Przeczytaj  Krańcowa skłonność do oszczędzania – czym jest? Jakie są motywy oszczędzania, co nas motywuje?

Kalkulator kredytów gotówkowych

Jak wybrać najtańszy kredyt? W takiej sytuacji przydatne są porównywarki kredytów gotówkowych, w których można zrobić symulację danej pożyczki oraz obliczyć jej ratę i całościowy koszt. To praktyczne narzędzie, z którego warto korzystać, zanim zaczniesz wnioskowanie o kredyt. Pozwoli ci dowiedzieć się, również co wpływa na koszty kredytu. Aby uzyskać niezbędne dane, wystarczy podać dwa podstawowe parametry, czyli okres spłaty oraz kwotę pożyczki. Możesz też wpisać prowizję za udzielenie kredytu i oprocentowanie, aby uzyskać bardziej szczegółową analizę.

Ranking kredytów gotówkowych – wybierz najlepszy kredyt

Oferta kredytów gotówkowych w Polsce jest na prawdę spora. W czołówce najlepszych ofert znajduje się przede wszystkim Aion Bank. To nowy bank, który pojawił się na polskim rynku w sierpniu poprzedniego roku. Oferuje pożyczki gotówkowe w kwocie od 500 zł do 90 tys. zł. W przypadku wysokiego kredytu w wysokości 50 tyś na okres 60 miesięcy, raty wynoszą zaledwie 983 zł, a cały koszt zobowiązania około 8 820 zł. Pożyczki oferowane przez Aion Bank cieszą się dużą popularnością również dlatego, że oferuje on kredyty gotówkowe online, a wszystkie formalności można dopełnić zdalnie. Szanse na kredyt mają nie tylko klienci banku, ale także osoby nieposiadające konta bankowego.

Ranking kredytów gotówkowych – inna atrakcyjna propozycja banku

Jeżeli chcesz wziąć kredyt gotówkowy o atrakcyjnym oprocentowaniu, musisz zapoznać się z ofertą Getin Banku. Oprocentowany jest on stawką 7,20% oraz podobnie jak wcześniej opisany bank, rezygnuje on z pobrania prowizji. W tym przypadku miesięczna rata pożyczki w wysokości 50 zł na okres 60 miesięcy wynosi 995 zł. Ostateczny koszt całego zobowiązania to zaledwie 9 687. Zaciągnąć kredyt gotówkowy również można online, co nie zajmuje dużo czasu.

Tani kredyt gotówkowy i atrakcyjne oprocentowanie

Na 3 miejscu w rankingu najlepszych pożyczek znajduje się oferta mBanku. W tym przypadku oprocentowanie nominalne wynosi 6,99%, a prowizja to wartość zaledwie 1%. Miesięczna rata wynosi więc około 1000 zł, a całe zobowiązanie to koszt równy wartości 9980 zł. Bank oferuje kredyt online, który może być udzielony tylko istniejącym klientom. Aby nowe osoby mogły dostać kredyt gotówkowy, muszą udać się do najbliższej placówki w celu podpisania umowy.

Przeczytaj  Kiedy laptopy są najtańsze? Sprawdź w jakich miesiącach są najlepsze promocje

Gdzie najtańszy kredyt hipoteczny?

W wielu przypadkach kredyt gotówkowy pozwala na zakup mieszkania lub domu czy też jego budowę. Ze względu na możliwość zabezpieczenia go hipoteką, uzyskać można bardzo atrakcyjne warunki. Nierzadko umożliwia zaciągnięcie zobowiązań o naprawdę dużych kwotach, nawet do kilkuset tysięcy złotych, co daje klientom ogromne możliwości. Należy jednak pamiętać, że spłaca się go przez długie lata, dlatego warto starannie rozważyć poszczególne opcje, a wybór dostosować do możliwości finansowych oraz aktualnych ofert banków.

Ranking kredytów hipotecznych

W rankingu najtańszych kredytów hipotecznych znajduje się między innymi oferta Banku Polskiego. Kredyt mieszkaniowy Własny kąt oferuje raty w wysokości 2352 zł przy RRSO 9,11%. W tym przypadku oprocentowane nominalne wynosi 8,71%, a maksymalny okres kredytowania to aż 35 lat. Bank udziela pożyczki osobom, które mają umowę o pracę, działalność gospodarczą lub rolniczą, stałą rentę lub umowę zlecenie. Kolejną atrakcyjną propozycję oferuje nam bank Millennium, czyli ratę o wysokości 2382 oraz RRSO 9,28%. Do wniosku o kredyt także należy dołączyć umowę o pracę lub zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarcze. W tym przypadku akceptowana jest też umowa o dzieło lub wynajem nieruchomości.

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy w innej walucie

Każda osoba wybierająca kredyt, szczegółowo analizuje różne propozycje, aby wybrać najkorzystniejszą opcję dostosowaną do swoich warunków. Wzrost stóp procentowych, który nastąpił w ostatnim czasie, sprawia, że zaciąganie kredytu w złotówkach jest coraz droższe. Nic dziwnego, że wiele osób rozważa zawnioskowanie o kredyt w innej walucie. Na niskie stopy procentowe można liczyć w przypadku franka szwajcarskiego – ekstremalna wartość tej waluty sprawia, że nie trzeba obawiać się znaczącego wzrostu jego kursu. Inną opcją jest szybki kredyt gotówkowy w euro.

A więc, gdzie najtańszy kredyt gotówkowy można uzyskać w naszym kraju? Możliwości jest sporo, dlatego przed podjęciem decyzji najlepiej zapoznać się z rankingiem kredytów oraz wykorzystać dostępne w Internecie kalkulatory.

Przeczytaj  Alimenty na rodziców: kiedy nie trzeba płacić?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
gdzie najtańszy prąd

Gdzie najtańszy prąd i jak zmienić jego dostawcę? Sprawdź!

Następny artykuł
produkcja kontraktowa

Produkcja kontraktowa - jak oszczędzać na outsourcowaniu produkcji?

Zobacz też