Top 5 banków udzielających kredytów online w Polsce

Transakcje pieniężne wymagają dyskrecji i wiedzy z zakresu finansów, bankowości i prawa. Rzetelne instytucje finansowe gwarantują poufność i bezpieczeństwo danych oraz zainwestowanych środków. W Polsce działa wiele banków państwowych i komercyjnych, a także niebankowych instytucji finansowych. Jednym z popularnych kierunków pożyczek pozabankowych są pożyczki bez zaświadczeń, które nie wymagają różnych zaświadczeń.

Jak wybrać instytucję godną zaufania

Przy wyborze należy kierować się niezawodnością oraz dostępnością komfortowych i korzystnych warunków. Najpopularniejsze z nich to: 

 • Pekao;
 • Millennium;
 • Santander Bank Polska;
 • PKO Bank Polski;
 • ING Bank Śląski.

Bank Pekao

Jedna z najstarszych spółek handlowych, z aktywami o wartości 191,6 mld zł, rozpoczęła działalność w 1929 roku. Zapewnia standardowy zestaw usług: ubezpieczenia, bankowość na codzienne potrzeby (opłaty za media, wypłaty gotówki, doładowania kart, przelewy), pożyczki z limitem od 2 000 zł do 100 000 zł, lokaty, bankowość internetową, aplikację mobilną PeoPay z obsługą czatu dla doradców.

Za większość transakcji nie są pobierane żadne opłaty. Klient ma możliwość otwarcia rachunku w określonym celu i na określonych warunkach. Istnieją trzy kategorie ofert specjalnych dla dzieci: 0-6, 6-13, 13-17 lat.

Karta kredytowa Zubr udziela kredytu na 19,98% w skali roku. Graczy przyciągnie dostępność konta do gry, weźmie udział w promocji i otrzyma 200 zł.

Bank Millennium

Założona w 1989 r. Została pierwszą spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podłączony do systemu mobilnych płatności zbliżeniowych Blik, umożliwiający zakupy, wypłaty gotówki bez karty.

Oferuje pożyczki do 40 000 zł z prowizją stałą 12,83% w skali roku. Klienci mogą otworzyć konto oszczędnościowe i zarabiać 7-8 procent od zainwestowanej kwoty w skali roku.

Przeczytaj  Ile kosztuje dobre wino z winogron i jak je wybrać?

Firma regularnie wprowadza promocje, takie jak “noworoczna wyprzedaż”, dzięki której przy płatności online w wybranych sklepach można otrzymać zwrot nawet 25% wydanej kwoty. Aplikacja mobilna do szybkiego zarządzania kontem może być obsługiwana za pomocą komend głosowych.

Santander Bank Polska

Rok założenia 1988, pierwotnie pod nazwą Bank Zachodni. Obecnie jest częścią hiszpańskiej Grupy Santander, która ma 80% udziałów. Od wielu lat firma przyciąga ludzi usługą pożyczki konsolidacyjnej, którą można przeznaczyć na spłatę kredytów w innych bankach. Przedsiębiorcy, którzy otworzą konto biznesowe otrzymują do 1 500 zł na rozwój swojej działalności.

Na stronie znajduje się kalkulator pożyczkowy (dla pożyczek online), gdzie można obliczyć wysokość miesięcznych rat, opłat itp.

Pracownicy prowadzą blog internetowy z poradami dotyczącymi codziennych transakcji pieniężnych. 4 oddziały wyposażone są w niszczarki do utylizacji starych kart.

PKO Bank Polski

Rok 1948 to początek działalności największego polskiego banku. Według informacji, na 2020 r. posiadała aktywa w wysokości 376,97 mld zł. Firma posiada ogromną liczbę oddziałów i bankomatów na terenie całego kraju. W 2013 roku został podłączony do systemu Blik.

Wśród usług podkreślana jest prostota procesu wnioskowania o pożyczkę, który można wypełnić przez telefon w aplikacji IKO. Należy określić pożądaną kwotę pożyczki, termin i dane osobowe. Pieniądze szybko trafiają na konto. Rodziców zainteresuje “konto dla dzieci” od 0 do 13 lat oraz “pierwsze konto oszczędnościowe” dla osób poniżej 18 roku życia. Są wygodne przelewy wewnątrz banku, w kraju i za granicą.

ING Bank Śląski

Założona w 1988 roku w Katowicach. Do ciekawych ofert pożyczkowych należą:

 • bez opłat; 
 • niskie oprocentowanie i 17% w skali roku, jeśli nie ma istniejącego kredytu 
 • kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem na okres do 3 lat;
 • ekohipoteka – dokumenty o niskim zużyciu energii wymagane do przetworzenia;
 • kredyt konsolidacyjny;
 • eko-pożyczka – implikuje zachętę w wysokości 500 zł po przedstawieniu paragonów potwierdzających zakup eko-towarów na 70% kwoty.
Przeczytaj  Tanie dekoracje ścienne, które odmienią charakter wnętrza

Instytucje niebankowe

Opłacalnym rozwiązaniem jest zwrócenie się do wyspecjalizowanych firm pożyczkowych online. Regulamin najpopularniejszych firm, takich jak AlfaKredyt, Miloan, vivus.pl oraz ich oceny opisane są na stronie orionit.pl. Z reguły pożyczka jest rozpatrywana w bardzo krótkim czasie i wymaga minimum dokumentów.

Materiał promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
białe zęby sposoby

Białe zęby w zasięgu ręki - domowe metody na promienny uśmiech

Następny artykuł

Jak wybrać najlepszą firmę pożyczkową

Zobacz też