Czy warto kupić mieszkanie na kredyt?

Bardzo często zakup mieszkania jest sfinalizowany za pomocą kredytu hipotecznego, trzeba jednak dobrze przemyśleć swoją decyzję, bo wieloletnie zobowiązanie stanowi spore obciążenie. Oczywiście jeśli kogoś stać na takie rozwiązanie, ma stabilną pracę i stałe przychody, to nie powinno być żadnych problemów z terminową spłatą kredytu.

Wiele osób marzy o własnych czterech kątach, mieszkanie w wynajmowanym lokalu wiąże się z szeregiem ograniczeń. W przypadku nieruchomości od dewelopera istotne jest jej dokładne sprawdzenie. Profesjonalne odbiory mieszkań w Warszawie pozwalają ochronić się przed zakupem lokum z rozmaitymi usterkami.

Jakie wady i zalety ma kredyt hipoteczny?

Wzięcie kredytu hipotecznego to dla wielu osób jedyna możliwość na sfinalizowanie zakupu wymarzonego lokum. Można szybko zamieszkać we własnych czterech kątach, bez konieczności oszczędzania pieniędzy przez wiele lat. Młode osoby zwykle nie dysponują wystarczającą ilością wolnych środków na zakup mieszkania za gotówkę. Z pomocą przychodzi kredyt hipoteczny. Umożliwia on także zwiększenie majątku. Po spłaceniu nieruchomości można nawet przepisać ją na dziecko. Rozłożenie rat na wiele sprawia, że hipoteka nie stanowi aż tak dużego obciążenia dla domowego budżetu. Obecnie kredyt hipoteczny jest przyznawany do 30 lat. Możliwe jest także kupowanie na kredyt mieszkania i przeznaczenie go na wynajem. Czynsz posłuży potem do spłacenia zobowiązania. Oczywiście kredyt hipoteczny ma też pewne wady. Może być drogi, będzie trzeba zapłacić zdecydowanie więcej pieniędzy niż pożyczono. Los bywa przewrotny i mogą pojawić się z jakichś powodów problemy z terminową spłatą kredytu typu utrata pracy lub choroba. Dla niektórych osób będzie to zobowiązanie na całe życie. Bez odpowiedniej zdolności kredytowej nie uzyska się kredytu. Trzeba również mieć wkład własny.

Profesjonalna pomoc przy odbiorze mieszkania

Wiele przemawia za tym, aby przeprowadzić odbiór mieszkania Warszawa z fachowcem. Jest to osoba doświadczona, mająca wiedzę z zakresu przepisów prawa, znająca aktualne normy budowlane. Wykonuje kilkadziesiąt odbiorów miesięcznie, więc wie dokładnie, na co zwracać uwagę, jakie sztuczki stosują deweloperzy. Wszystko zostanie przeprowadzone sprawnie, przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu. Nic nie pominie, nawet drobnych wad, których inwestorzy często nie zauważają podczas samodzielnego odbioru. Inżynier dokładnie wie, jak rozmawiać z deweloperem, nawet tym problematycznym i skutecznie z nim negocjować. Zadba o to, aby wszystkie znalezione przez niego wady zostały wpisane do protokołu zdawczo-odbiorczego.

Przeczytaj  Jak zmniejszyć ciśnienie w piecu gazowym? Czym grozi zbyt wysokie ciśnienie wody w instalacji grzewczej?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
tanie narożniki od producenta

Tanie narożniki od producenta

Następny artykuł
kożuch stylizacje

Jak oszczędzić nie kupując nowych rzeczy - kożuch, który nie wychodzi z mody

Zobacz też