Jak przeżyć za 100 zł tygodniowo w 2023 roku?

Jak przeżyć za 100 zł tygodniowo w 2023 roku? Jest to zadanie raczej niełatwe, lecz internauci udowadniają, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak gospodarować pieniędzmi, aby przez tydzień wydać 100 zł, przeczytaj artykuł!
Jak przeżyć za 100 zł tygodniowo

Jak przeżyć za 100 zł tygodniowo w 2023 roku? Informacje ogólne

Na wstępie chcielibyśmy podzielić się z Wami kilkoma informacjami statystycznymi. Instytut Pracy i Spraw Społecznych rok do roku publikuje dane określające minimum socjalne oraz minimum egzystencji. Nie posiadamy jeszcze informacji określających minimum egzystencji w roku 2022, dlatego też posłużymy się tymi za rok 2021. Określają one, że minimum egzystencji dla dorosłej osoby wynosi 671,36 zł. Z tego na jedzenie należy poświęcić 269,63 zł. Oczywiście musimy w tym przypadku uwzględnić inflację związaną z burzliwym rokiem 2022. Biorąc ją pod uwagę, przyjmijmy, że może być to kwota około 400 zł. Jest więc to dla nas dobra informacja. Mieścimy się bowiem w limicie minimum egzystencji. Jak przeżyć za 100 zł tygodniowo w 2023 roku?

Jak przeżyć za 100 zł tygodniowo w 2023 roku? Przypadek internauty

Jeden z internautów założył się pewnego razu ze swoją małżonką, że przygotuje za 100 zł posiłki dla ich czteroosobowej rodziny. Powiecie, że to niemożliwe? Czy mu się to udało? Sprawdźmy.

W poniedziałek nasz dzielny Tata przygotował dla swoich domowników placki ziemniaczane z marchewką, cebulą oraz czosnkiem. Kosztu przedstawiają się następująco:

  • 1 kg ziemniaków kupiony w jednej z sieci handlowych kosztował 1,79 zł,
  • 300 gramów marchewki – koszt 90 groszy,
  • 400 gramowy jogurt grecki to wydatek 1,99 zł,
  • cebula i szczypiorek również 1,99 zł,
  • burak – 90 groszy,
  • czosnek – 1,49 zł,
  • majeranek kosztował 80 groszy,
  • dwa jajka – 1,18 zł (uwzględniając całe opakowanie 10-sztukowe – 5,99 zł).
Przeczytaj  Jak przeżyć za 100 zł miesięcznie?

Nasz bohater zamknął dzień kwotą 11,04 zł.

Wtorek oraz środa. Tym razem ojciec rodziny przygotował kapuśniak. 

  • 700 gramów kapusty wyniosło go 3,69 zł,
  • dwa ziemniaki za 60 groszy,
  • dwie marchewki – 50 groszy,
  • 300 gramów boczku – 5,50 zł,
  • porcja rosołowa kaczki 700 gram – 4,19 zł,
  • autor kupił też 4 kawałki schabu, w promocji za 6.99 zł, do tego dania wykorzystując je za 2,70 zł,
  • przyprawy, łącznie za 1,60 zł.

Podsumowując, dziennie wychodzi: 13,28 zł.

Czwartek. Danie zaserwowali mu przyjaciele.
Składają się na nie:

  • podudzia z kurczaka za 5.50 zł,
  • makaron w cenie 1.99 zł,
  • śmietana 12 procentowa za 1.29 zł,
  • trochę pieprzu i soli
  • mniej więcej 200 gramów pieczarek -1,70 zł.

Dzień udało się zakończyć kwotą 10,48 zł.

Piątek. Tym razem mamy spaghetti. 
Wydatki to:

  • mięso mielone – 4,99 zł,
  •  makaron – 1.49 zł,
  • groszek – 1.60 zł,
  • dwie marchewki – 50 groszy,
  • pomidory w puszcze – 1.99 zł,
  • cebula, która została z pierwszego dnia – 0.00 zł
  • dwa ząbki czosnku – 30 groszy,
  • przyprawy, czyli pieprz i sól.

Podsumowanie dnia: 9,27 zł.

Sobota. Weekend zaczął się od dania składającego się z:

  • mieszanki chińskich warzyw z lokalnego sklepu za 2,49 zł,
  • 2 kawałków schabu z w promocji: 1.38 zł,
  • ryżu za 3.69 zł,
  • oraz przypraw w cenie 2.00 zł.

Dzień zamykamy sumą 9,83 zł.

Niedziela. A jak niedziela, to coś wyjątkowego. Tata zaserwował schabowego.

  • pozostały mu 4 kawałki schabu – 2,76 zł,
  • ziemniaki mniej więcej 800 gramów – 1,43 zł,
  • surówki za 5.00 zł,
  • smalec w cenie 1.20 zł,
  • bułka tarta i przyprawy, które miał w domu.

Niedzielny obiad kosztował 10,39 zł.

Jak przeżyć za 100 zł tygodniowo w 2023 roku? Podsumowanie

Jak przeżyć za 100 zł tygodniowo w 2023 roku? Na przykładzie wspomnianego internauty widać, że jeżeli ma się tylko głowę pełną pomysłów i jest się kreatywnym, da się przeżyć tydzień za 100 zł. Kwota, którą wydał na obiady to 64,29 zł. Do tego dodał olej rzepakowy i przyprawy, więc kwota rośnie do 71,28 zł. Jedna z córek nie chciała jeść kapuśniaku, więc przyrządził jej obiad zastępczy za 15 zł. Po całym tygodniu pracy Tata zasłużenie kupił sobie piwo za 13,23 zł. Całość zamknęła się w kwocie 99,51 zł.  Co ważne, prezentowane przez niego potrawy są zróżnicowane i mają możliwie wysokie wartości odżywcze. 

Przeczytaj  Jak przeżyć za 3000 zł miesięcznie?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jak stworzyć portfel przyciągający pieniądze? Jak sprawić, by pieniądze się ciebie trzymały?

Następny artykuł
jak przeżyć za 50 zł tygodniowo

Jak przeżyć za 50 zł tygodniowo?

Zobacz też